her sayfada bg degisir olacak yazılımda divin bgsi degisecek

Bizden Haberler

Haberler

Plastik Bağlantı Elemanları Üreticisi Bäcker, Artık Dresselhaus Çetin İle Türkiye’de

19 Mart 2011
Bağlantı elemanları sektöründe Avrupa’nın en büyük firmalarından Dresselhaus ve Türkiye’nin üretim kapasitesi en büyük üreticilerinden Çetin Civata’nın ortaklığı ile 2008 yılında kurulan Dresselhaus Çetin, kuruluşundan bu yana birçok sektörde aranan ve tercih edilen bir tedarikçi firma haline geldi. Çelik yapı sektöründe Avrupa’nın en çok tercih edilen bağlantı elemanları üreticisi Peiner’in Türkiye temsilcisi olan ve EN 14399 grubu ağır yük cıvata somun setlerini Türkiye’ye getiren Dresselhaus Çetin, 2014 yılı itibari ile de plastik bağlantı elemanlarında Avrupa’nın en büyük üreticisi Bäcker firmasının Türkiye temsilciliğini almış bulunuyor.

Stok maliyetleri Dresselhaus Direkt ile sıfırlanıyor!
Küresel rekabetin arttığı, pazarın kızıştığı bu dönemlerde üretim işletmeleri stoklarını ciddi şekilde kontrol altında tutmak istiyor. Minimum stoklarla, maksimum verimi sağlamak isteyen firmaların bağlantı elemanlarındaki tercihi, kanban uygulamaları ile Dresselhaus Çetin oluyor. Düzenli sevkiyatlarla müşterilerinin ihtiyaç duyduğu bağlantı elemanlarını montaj noktalarına kadar teslim eden Dresselhaus Çetin, müşterilerine tüm operasyonları internet sitesi üzerinden takip etme şansı veren tek firma olma özelliğini elinde bulunduruyor

Dresselhaus Çetin’in Genel Müdürü Yalçın Karaca, bazı müşterilerinin üretimlerini günlük stoklarla sürdürdüklerini belirterek, “Almanya’da 1.000’e yakın firmaya, Dresselhaus Direkt adını verdiğimiz bu kanban organizasyonlarımız ile hizmet veriyoruz. Almanya’da uyguladığımız sistemi birebir Türkiye’ye aktardık ve müşterilerimize aynı kalitede hizmet sunuyoruz. Bugün Dresselhaus Direkt ile çalıştığımız müşterilerimiz sisteme dahil bu parçaları adeta unutmuş durumdalar. Ürünlerini onların hiçbir siparişi olmadan, ihtiyaçlarına göre montaj bantlarına kadar teslim ediyoruz. Böylece kendilerine verimlilik sağlayacak diğer işleriyle ilgilenebilecek zaman bulabiliyorlar.” dedi.

Plastik bağlantı elemanlarında ciddi stok tutuyoruz!
Plastik bağlantı elemanları konusunda Türkiye’deki ihtiyaçları karşılamak için ciddi bir yatırım yaptıklarını belirten Karaca, “Bu sektörde Avrupa’nın en büyük üreticisinin malzemelerini artık Türkiye’de biz dağıtacağız. Bu ürünler için İstanbul’daki depomuzda ciddi bir stok bulundurmayı planlıyoruz. Son katıldığımız Fastener Fair İstanbul’da bu ürün konseptini tanıttık ve çok olumlu reaksiyonlar aldık. 2014 yılı içerisinde bu gruptaki parçaları Türk sanayiine biz tedarik edeceğiz. Bu parçalarla ilgili ihtiyaç sahiplerine cevap vermekten memnuniyet duyacağız.” dedi.